Co zrobić w przypadku błędów w numeracji faktury?

Błędy są nieuniknione, jak bardzo byśmy się nie starali i tak w końcu wystąpią. Jeżeli jednak pojawią się one w błędnie nadanym numerze faktury, warto wiedzieć, jak taki błąd poprawić i jak należy postąpić dalej (jaki dokument wystawić).

Co więc zrobić w takim przypadku? Do faktury posiadającej błędny numer faktury, można dołączyć opis z wyjaśnieniem powodu dlaczego znajduje się na niej taki numer.

Gdy popełniliśmy błąd w numeracji faktury polegający na wystawieniu dwóch faktur posiadających jednakowe numery, warto rozróżnić faktury. Można to zrobić np. poprzez wydłużenie numeru jednej z faktur o literę „a”.

LUB

Gdy popełniliśmy błąd w numeracji faktury polegający na wystawieniu dwóch faktur posiadających jednakowe numery, ale tych faktur nie przekazaliśmy kontrahentowi, najłatwiejszym rozwiązaniem jest anulowanie faktury.

 

Uwaga!

Aby uniknąć konsekwencji karnych skarbowych i warto zgłosić sytuację do urzędu skarbowego, któremu podlegamy.

 

Chcąc uniknąć w przyszłości problemów z numeracją faktur polecamy skorzystanie z programu do wystawiania faktur np. www.systim.pl, który automatycznie nadaje odpowiedni numer fakturze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *