Czy polecenie zapłaty usprawnia rozliczenia między firmami?

 

Polecenie zapłaty w praktyce może znacząco usprawnić rozliczenie między firmami a dostawcami różnych usług.

Właściciele firm w ciągu tygodnia poświęcają dużo swojego czasu na czynności związane z obsługą administracyjną. Średnio pracują 4 godziny dłużej w tygodniu niżeli pracownicy etatowi. Jednakże czynności te są niezbędne do prowadzenia firmy, z drugiej strony nie są związane z rozwojem biznesu. Dlatego bardzo przydatne mogą okazać się czynniki wspomagające i ukrócające ten czas do minimum.

W zaoszczędzeniu odrobiny czasu może właśnie pomóc w/w polecenie zapłaty. W zaoszczędzeniu odrobiny czasu może pomóc w/w polecenie zapłaty. Polecenie zapłaty może być stosowane do uregulowania powtarzających się płatności bez konieczności samodzielnego wykonywania czy autoryzowania każdego przelewu. Użytkownicy polecenia zapłaty oszczędzają swój czas, ponieważ od chwili uruchomienia usługi – bank i wystawca faktury pilnują terminów płatności. Co oznacza, że usługa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie opinie rzetelnego płatnika i na bieżąco opłacają swoje rachunki.

Oczywiście, aby polecenie zapłaty było możliwe – trzeba wyrazić zgodę na obciążenie rachunku. Jest to możliwe po złożeniu konkretnego wniosku do dostawcy usług, od którego otrzymuje się rachunki. Większość dostawców udostępnia takie formularze na swoich stronach internetowych lub w punktach obsługi.

Przekazanie zgody pomiędzy bankiem płatnika a bankiem usługodawcy odbywa się oczywiście w formie elektronicznej.

Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, nie ma tutaj większych obaw, ponieważ przelewane środki trafiają do kontrahenta, a nie do oszusta. W związku z czym konstrukcja narzędzia uniemożliwia podszycie się pod dostawcę i wyłudzenie pieniędzy. Polecenie zapłaty jest obecnie bezpiecznym i wiarygodnym rozwiązaniem

Na koniec warto podkreślić, że płatnik i odbiorca płatności muszą posiadać rachunki w bankach, które są członkami porozumienia o stosowaniu polecenia zapłaty.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *