Dokonywanie zakupów towarów od osób fizycznych

Czy przedsiębiorca dokonujący zakupu towarów od osoby fizycznej (która nie prowadzi działalności gospodarczej), za pośrednictwem na przykład platformy aukcyjnej, może zaliczyć powyższe wydatki w koszty uzyskania przychodów? Oczywiście wszelkie dokumenty potwierdzające powyższą transakcje (np. potwierdzenie przelewu zapłaty itp.), powinny być w posiadaniu danej osoby.

Zgodnie z 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), prawidłowe jest zaliczanie wydatków poniesionych na zakup towarów handlowych do kosztów uzyskania przychodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dokonywanie zakupów towarów od osób fizycznych

Czy przedsiębiorca dokonujący zakupu towarów od osoby fizycznej (która nie prowadzi działalności gospodarczej), za pośrednictwem na przykład platformy aukcyjnej, może zaliczyć powyższe wydatki w koszty uzyskania przychodów? Oczywiście wszelkie dokumenty potwierdzające powyższą transakcje (np. (więcej…)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *