Możliwość wysłania PIT-u przez Internet z centrum handlowego – nowość od Ministerstwa Finansów

 

W tym roku 30 kwietnia wypada w sobotę, co oznacza, że mamy trochę więcej czasu na złożenie deklaracji PIT – aż do 2 maja. Jednakże Ministerstwo Finansów zachęca podatników do rozliczenia się dużo wcześniej, a nawet już w zbliżający się weekend (11-13 marca 2016 r.). W związku z czym umożliwia podatnikom wysalanie swojego PIT-u podczas zakupów.

Przez trzy dni weekendu pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na chętnych podatników w kilkudziesięciu galeriach handlowych w całym kraju. Pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego. Akcja odbędzie się w 67 galeriach w 55 miastach w całej Polsce. Dokładną listę lokalizacji można sprawdzić na stronie  >>TUTAJ <<

Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok, ulg podatkowych i odliczeń. Urzędnicy pomogą przede wszystkim wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Każdy podatnik może skorzystać z darmowej pomocy urzędników. Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymali od pracodawców, lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 r. Jeśli podatnik chce także skorzystać z ulg podatkowych, to musi pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chce odliczyć. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 r. – będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

 

Podsumowując. MF zaprasza do stanowisk Administracji Podatkowej w galeriach handlowych w całym kraju.

Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *