Spis bezpłatnych słowników online – księgowość

Poniżej udostępniamy Wam pełną liste najlepszych i najważniejszych słowników (portali itp.) pojęć księgowych. Zawsze bezpłatne i zawsze przydatne!

1. Słownik języka polskiego PWN (www.sjp.pwn.pl)

Ten słownik to rodzaj leksykonu z krótkimi definicjami, dużą liczbą znaczeń i wyrazów pochodnych, które nie wymagają samodzielnych definicji. Można powiedzieć, że jest to „słownik pierwszego kontaktu”, dostarczający podstawowych informacji, do których dzięki niemu można szybko dotrzeć. W słowniku można znaleźć bardzo obszerny wybór wyrazów obcego pochodzenia, w tym wiele terminów specjalistycznych i erudycyjnych.

2. Słownik wyrazów obcych PWN (www.swo.pwn.pl)

Słownik zawiera prawie 30 000 haseł – wyrazów obcych używanych we współczesnej polszczyźnie oraz sentencji obcojęzycznych. Objaśnia ich znaczenie i pochodzenie, przytacza wymowę, kwalifikatory i związki wyrazowe.

3. Słownik, definicje księgowości (www.definicje.rachunkowosci.pl/slownik_ksiegowosci.html)

Posiada krótkie wyjaśniena słownikowe odnoszące się do pojęć księgowych, jak również bardziej rozbudowane definicje konkretnych słów.

4. Wielki słownik ortograficzny (www.so.pwn.pl)

Słownik zawiera około 140 000 haseł – zarówno wyrazów polskich, jak i wyrazów obcych używanych w polszczyźnie, w tym znaczną liczbę nazw własnych, zwłaszcza miejscowych i osobowych. Słownik podaje też formy odmiany wyrazów i zalecane miejsca dzielenia słów na granicy wierszy. Uzupełnieniem słownika są zasady pisowni i interpunkcji oraz aneks z najnowszymi zmianami w ortografii.

5. Wielojęzyczny słownik – Wikisłownik (www.wiktionary.org)

Wikisłownik jest połączeniem słownika wszystkie języki świata <-> język polski ze słownikami synonimów, słownikami etymologicznymi, ortograficznymi, fleksyjnymi, frazeologicznymi, słownikami imion, nazw własnych, skrótów, przysłów oraz słownikiem języka polskiego, słownikiem poprawnej polszczyzny, słownikiem wyrazów obcych – czyli „wszystko w jednym”. Słownik jest współtworzony przez internautów.

6. Słownik synonimów (www.synonimy.pl)

Internetowa wersja słownika synonimów Gdy Ci słowa zabraknie, Haroldson Press, 2005-2008.

7. Słownik synonimów i antonimów (www.megaslownik.pl)

Internetowy słownik wyrazów bliskoznacznych i terminów przeciwnych. Słownik jest także słownikiem wielojęzycznym.

8. Słownik synonimów (http://synonimy.ux.pl)

Wolnodostępny słownik wyrazów bliskoznacznych języka polskiego. Słownik współtworzony (podobnie jak wikisłownik) przez internautów.

9. Słownik języka polskiego na portalu Onet.pl (www.portalwiedzy.onet.pl/ /polszczyzna.html)

10. Słownik ang-pol dla utrwalenia słówek z zakresu księgowości (www.slownictwo.pl/?txt=Accounting)

* oraz dodatkowo synonimy księgowości:  (http://www.synonimy.pl/synonim/ksi%C4%99gowy/) 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *