Masz system Windows XP lub Vista? Nie wyślesz e-deklaracji!

Nastąpiła nowa zmiana protokołu komunikacyjnego w bramce produkcyjnej systemu e-Deklaracje – wyższa wersja protokołu TLS 1.2, nowsza i bezpieczniejsza.

Nowy protokół nie jest wspierany przez ww. systemy operacyjne. W związku z czym nie ma możliwości wysłania z nich e-deklaracji. Co oznacza, iż podatnicy zmuszeni są do przejścia na wyższe systemy operacyjne na swoich komputerach, aby móc poprawnie wysyłać deklaracje elektronicznie.

Po wprowadzeniu ww. protokołu z dniem 1 lipca 2017 roku, użytkownicy starszych systemów operacyjnych (np. Windows XP lub Vista), nie są już w stanie przesyłać swoich dokumentów za pośrednictwem e-Deklaracji lub Uniwersalnej Bramki Dokumentów. Aby rozwiązać dany problem, zmuszeni są do zainstalowania nowszego systemu.

Uwaga! Należy jeszcze wspomnieć, iż użytkownicy, którzy nie są zmuszeni do instalacji nowego systemu, ponieważ posiadają już nowsze wersje systemów operacyjnych – muszą dokonać aktualizacji posiadanego oprogramowania (przez który wysyłają dane deklaracje).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *