Nieobowiązkowe określenia na fakturach

Nieobowiązkowe określenia na fakturach

Wraz ze zmianami w ustawie o VAT nastapiło zniesienie obowiązku umieszczania pewnych elementów oznaczeń i określeń na fakturze.

W dalszym ciągu na fakturze trzeba umieszczać obowiązkowe dane, które regulowane są przez przepisy prawa – art. 106e ustawy o VAT. I zmieniły się w nich tylko niektóre elementy.

Zostały zniesione obowiązkowe oznaczenia na fakturze, które jeszcze dotychczas obowiązywały, a teraz nie są wymagane. Używanie starych określeń nie jest błędne, ale nie jest też wymagane przez przepisy prawa. Między innymi:

  • Wyrażenie “faktura VAT” – wcześniej było obowiązkowe na fakturze, obecnie nie jest ono wymagane. Jeżeli faktura będzie posiadała wyżej wymienione elementy (z art. 106e ustawy o VAT) będzie uznana za prawidłową.
  • Oznaczenie „kopia” i „oryginał” – wcześniej były obowiązkowe, obecnie te oznaczenia nie są wymagane na fakturze.
  • Pieczątki firmowe i podpisy – wcześniej były obowiązkowe, obecnie nie ma potrzeby umieszczania podpisów i pieczątek na dole faktury.
  • Element obowiązkowych danych na fakturze „data sprzedaży” – został zastąpiony przez „datę dokonania/zakończenia dostawy towarów”.
  • Numer rejestracyjny pojazdu – wcześniej numer rejestracyjny pojazdu był obowiązkowy, obecnie nie jest wymagany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *