12 listopada 2018 roku dniem wolnym od pracy

Ze względu na zbliżający się jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości i możliwość jego świętowania, w ostatniej chwili wprowadzono dodatkowy dzień wolny. Obowiązujący tylko w tym roku – 12 listopada.

Dniem wolnym od pracy będzie 12 listopada, ale tylko w tym roku. W kolejnym roku wszystko będzie po staremu.

Tak więc, w tym roku świętowanie odzyskania niepodległości (a dokładniej jego jubileuszu) odbędzie się dnia 12 listopada, a nie 11 listopada, tak jak dotychczas.

Warto jednak podkreślić, że dzień wolny nie dla wszystkich będzie obowiązywał.

Wszyscy zastanawiamy się czemu akurat (tylko) w tym roku będziemy świętować odzyskanie niepodległości 12 listopada (a nie 11 listopada, jak dotychczas). Powód jest następujący:

11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym. Dodatkowo jest to okrągłe 100-lecie odzyskania niepodległości.

Według Kruk „uczynienie 12 listopada dniem wolnym od pracy pozwoli Polakom na godniejsze uczczenie jubileuszu odzyskania niepodległości”.

„Ustawa wydłużająca o jeden dzień święto 11 listopada, napisana dwa tygodnie przed tym świętem, jest właśnie tym, co ma stanowić o szczególności tej daty i jest najbardziej dziś potrzebne” – posłanka ludowców Urszula Pasławska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *