Informacje o e-paragonach – 2018 rok

W nowym 2018 roku klienci będą otrzymywać informacje o e-paragonach. Bowiem od nowego roku zacznie się wprowadzanie systemu elektronicznych paragonów fiskalnych

W związku z powyższym w I kwartale 2018 r. wprowadzone mają być przepisy zobowiązujące do dostosowania kas rejestrujących (fiskalnych) do wymogu emitowania e-paragonów.

Wyżej wspomniane kasy mają przesyłać dane bezpośrednio do urzędu skarbowego, a obowiązek wymiany kas będzie wdrażany etapami.

Na początku 2019 r. obowiązek stosowania kas fiskalnych online obejmie stacje benzynowe oraz przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej i wulkanizacyjnej. Później obowiązek ten zostanie rozszerzony na kolejne branże.

Podsumowując, od nowego roku klienci zamiast otrzymywać tradycyjny, papierowy paragon będą otrzymywać jego elektroniczną wersję – dotyczy to każdego obywatela Polski.

Na razie nie wiadomo jeszcze w jaki sposób dany paragon będzie dostarczany do klienta. Prawdopodobnie będzie to albo aplikacja lub powiązanie z systemem bankowym. Ewentualnie zostanie stworzone zostanie elektroniczne biuro obsługi klienta, gdzie każdy będzie mógł się zalogować i pobrać swój paragon – będzie on dostarczany za pomocą e-maila lub SMS-a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *