Jak złożyć druk PIT-WZ?

Aby Urząd Skarbowy sporządził za danego podatnika zeznanie roczne, należy złożyć druk PIT-WZ do odpowiedniego US. Jednakże przedstawimy poniżej wszystkie kroki, jakie należy wykonać w danej sytuacji.


Na początek podatnik musi wypełnić stosowny wniosek PIT-WZ z obowiązkowym podaniem adresu mailowego (na który zostanie później wysłany wypełniony przez urząd PIT) i przesłać go drogą elektroniczną do swojego Urzędu Skarbowego w terminie 15 marca do maksymalnie 18 kwietnia.

Urząd w ciągu 5 dni odeślę wypełnione zeznanie roczne do podatnika wraz z linkiem do jego podglądu. Wtedy podatnik ma czas do 30 kwietnia na zaakceptowanie, a więc potwierdzenie wypełnionego PIT przez Urząd. Gdy rozliczenie zostanie przez niego zaakceptowane, to dany druk PIT zostaje uznany za rozliczony. To samo dzieje się w sytuacji, gdy podatnik nie wykona żadnej reakcji, a więc ani danego zeznania nie potwierdzi, ani również nie odrzuci – wtedy zeznanie to zostanie automatycznie zaakceptowane za podatnika. Jeżeli jednak podatnik nie zaakceptuje wypełnionego PIT, to zmuszony będzie do ponownego złożenia zeznania rocznego, ale uzupełnionego już samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *