Jawna wysokość wynagrodzenia – oferty pracy

Trwają dyskusje na temat nowelizacji Kodeksu pracy w związku z wprowadzeniem jawnej informacji o stawkach wynagrodzenia na etapie poszukiwania pracy.

Przygotowany już projekt nowelizacji zakłada, iż pracodawcy mieliby obowiązek opublikowania informacji o wysokości proponowanego wynagrodzenia brutto na danym stanowisku – w ofercie pracy.

W ofercie, gdzie będzie wskazana informacja o minimalnym i maksymalnym wynagrodzeniu będzie posiadała informację o możliwości negocjacji.

Wszystko po to, aby poszukujący zatrudnienia nie wysyłali tysiąca CV do wszystkich istniejących firm, tylko wysyłali je faktycznie do tej firmy, u której są zainteresowani ofertą pracy w celu rozwinięcia swojej kariery.

Zminimalizuje to również niesprawiedliwość płacową ze względu na wiek, płeć, czy miejsce zamieszkania. Jasna informacja wynikająca z podanych widełek płacowych zdecydowanie zmotywuje pracowników do pracy i zachęcić do podjęcia zmiany pracy w celu osiągania większych sukcesów i lepszej płacy.

„…Zależy nam na tym, żeby osoby, które decydują się na zmianę pracy mogły wiedzieć, w jakich regułach grają i wiedzieć, jakiej płacy mogą się spodziewać na danym stanowisku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *