Zakładanie własnej firmy przez telefon

Od nowego 2017 roku przedsiębiorcy mają możliwość jeszcze szybszego zakładania swoich działalności. Obecnie można dokonywać rejestracji działalności nie tylko przez internet, ale również przez telefon!

Dokładniej mówiąc, przedsiębiorcy mają możliwość od 1 stycznia 2017 roku rejestrowania własnych działalności przez telefon.

Poszczególne kroki wykonywania danej czynności rozpiszemy poniżej.

  1. Należy połączyć się z usługą telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej, która dostępna jest pod numerem 801 055 088.
  2. Następnie po połączeniu się z konsultantem otrzymamy pełna informację na temat zasad rejestracji działalności. Podajemy konsultantowi niezbędne dane do wypełnienia wniosku – konsultant wprowadza je do systemu CEIDG. To wszystko!
  3. Po zakończeniu rozmowy, przedsiębiorca otrzyma wiadomość tekstową SMS z numerem wniosku o wpis do ewidencji.
  4. Jeżeli przedsiębiorca chce dokończyć swoją rejestrację firmy musi udać się z danym SMS-em do dowolnie wybranego urzędu gminy (miasta). Tam urzędnik przedkłada mu do podpisu wydrukowany i wypełniony wniosek wpisu do CEIDG.

Warto na koniec wspomnieć jeszcze o możliwości skorzystania z przypomnień telefonicznych, które będą powiadamiać danego przedsiębiorce o zbliżających się ważnych terminach oraz istotnych zmianach w przepisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *