Jakie są stawki podatku w karcie podatkowej?

Przedsiębiorcy zaczynający swoją działalność i skupiający się na chęci wybrania opodatkowania karta podatkową często zastanawiają się jakie sa stawki karty podatkowej.

Stawki opodatkowania ustalane są na okres roku i uzależnione są od paru czynników, takich jak: rodzaju i zakresu prowadzonej działalności, liczby zatrudnionych pracowników, jak również liczby mieszkańców danej miejscowości (działalności).

W zależności od tych czynników ustalana jest stała stawka opodatkowania, którą musi płacić dany przedsiębiorca prowadzący swoją działalność gospodarczą na podstawie karty podatkowej.

Wszystkie informacje odnośnie obecnie obowiązujących stawek znajdują się w obwieszczeniu M.P. 2016 poz. 1120 w sprawie stawek karty podatkowej:

M.P. 2016 poz. 1120

Obwieszczenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 24 października 2016 r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności, oraz kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy, obowiązujących w 2017 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *