Nowy okres świadczeniowy na wniosek 500+

Od 1 lipca można składać ponownie wnioski online o przyznanie świadczenia 500+ na 2018/2019 rok.

Wspomniany wyżej wniosek najlepiej złożyć w lipcu lub sierpniu, ponieważ zagwarantuje to ciągłość otrzymywania wsparcia i dodatkowo szybko otrzymamy podane świadczenie.
Program dotyczy rodzin zainteresowanych kontynuowaniem korzystania z tej formy wsparcia, jak i tych, które chcą dopiero dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500+”.
Aby dołączyć do programu 500+ należy wypełnić odpowiedni druk i przesłać go drogą elektroniczną – ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, PUE ZUS lub poprzez bankowość elektroniczną.
Prawo do wsparcia w ramach rządowego programu „Rodzina 500+” jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku.
Przypominamy o nowych przepisach, które ujednoliciły termin składania wniosków o różne formy wsparcia. Termin składania wniosków na każdy kolejny okres świadczeniowy został wyznaczony na 1 sierpnia, a w przypadku wniosków składanych on-line (od 2018 roku) na 1 lipca. 

Dotyczy to świadczenia wychowawczego 500+, świadczeń rodzinnych oraz tych z funduszu alimentacyjnego, a od tego roku również świadczenia dobry start.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *