Nowy limit przychodów dla KPiR

Mali przedsiębiorcy są obciążeni wieloma obowiązkami związanymi z księgowością. Ministerstwo finansów coraz bardziej stara się ułatwić małym przedsiębiorcom prowadzenie działalności wprowadzając różne pomoce, udogodnienia, zwolnienia i odciążając ich od zbyt wielkiej biurokracji. Między innymi wprowadzona zmiana zwiększająca limit przychodów w związku z możliwością prowadzenia księgowości w KPiR przyniesie przedsiębiorcom ułatwienia.

Dotychczas znaczna część przedsiębiorców nie mieściła się w limicie przychodów, co oznaczało, że nie mogli korzystać z uproszczonej księgowości KPiR. Po zmianie przepisów obecnie przedsiębiorcy Ci mogą swobodnie korzystać z KPiR, ponieważ mieszczą się w limicie przychodów.

Od nowego roku  obowiązuje nowy zwiększony limit przychodów. Oznacza to, że teraz jeszcze więcej (małych) przedsiębiorców może prowadzić KPiR, ponieważ limit do którego podatnicy mogą prowadzić KPiR został zwiększony z dniem 1 stycznia 2017 roku – limit został podniesiony z . 1.200.000 euro do 2.000.000 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *